МОДЕЛЮВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО – ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБМІНУ У ФОРМІ ЛІЗИНГУ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2709-2879.2020iss1(1).219889pp39-46Анотація
Необхідність інтеграції України у високо – технологічне середовище визначає необхідність інтенсивного формування конкурентоспроможної технічної бази на промислових підприємствах для випуску конкурентоспроможної продукції. Необхідна практично повна заміна існуючого обладнання та удосконалення технологічних процесів, що вимагає колосальних фінансових вливань. В умовах фінансово – економічної кризи, при нестачі фінансових коштів щодо оновлення матеріально – технічної бази підприємств, альтернативою могли б послужити позикові кошти. Але, комерційні банки не досить активно приймають участь у фінансуванні інноваційних проєктів, у зв’язку з можливістю виникнення ризику. Та й банківські кредити можуть стати непосильною ношею для багатьох підприємств. У зв’язку з цим, ринку потрібен альтернативний інструмент – лізинг, що є дуже перспективним напрямом, який стимулює розвиток промислових підприємств.
У статті розглянуто значення лізингу в умовах кризового розвитку національної економіки. Вивчено умови та інструменти здійснення процесів технологічного обміну в формі лізингу як способу залучення іноземних інвестицій та активізації інноваційної діяльності лізингоодержувача. Розкрито значущість планування бюджетів лізингоодержувача на основі лізингових контрактів в забезпеченні інноваційної модернізації промислових підприємств.
Розроблено економіко-математичну модель управління контрактної діяльністю лізингоодержувача як основного учасника технологічного обміну в формі лізингу на основі принципів системної динаміки. Запропонована модель управління становить основу організаційно-економічного механізму технологічного обміну, функціонування лізингового бізнесу та ринку лізингових послуг.
Застосування на практиці запропонованих технологій щодо здійснення обміну в формі лізингу дозволить лізингоодержувачу на етапі укладання лізингового контракту визначати найбільш вигідні для нього умови, а в глобальному масштабі забезпечити розвиток інноваційної складової економічних процесів.
Ключові слова: лізинг, інноваційна модернізація економіки, фінансово-банківська система, лізингоодержувач, контрактна діяльність, модель, ефективність лізингу, фінансовий план, бюджетування.
Посилання
Ryabchuk, P. G. (2019). Leasing potential of an industrial enterprise: concept, methods, of assessment and management. Vestnik Altaiskoi akademii ekonomiki i prava, 2 (11), 142–146.
Avanesova, I. A., Pavlenko, K. M. (2016). Analiz suchasnykh aspektiv nadannia lizynhovykh posluh. Molodyi vchenyi, 12 (39), 630–633. Available at: http://molodyvcheny.in.ua/files/journal/2016/12/150.pdf
Sharpe, W., Alexander, G. J., Bailey, J. W. (1998). Investments. Prentice Hall, 962.
Mozgrevoy O. N. (2014) Lizingovyye operatsii v mezhdunarodnoy torgovle. Kiyev. 258 (in Russian).
Mezhdunarodnyy lizing: Khrestomatiya /D. V. Zerkalov. Kiyev. Osnova. (2018). 307 (in Russian).
Market Results for Stocks, Bonds, Bills, and Inflation, 1926-2010: Classic Yearbook/ SBBI, Ibbotson. – Chicago.: Morningstar. 2011.
Leaseurope. Leasing Facts and Figures 2013. Available at: http://www.leaseurope.org/index.php?page=key-facts-figures
Meidan A. Strategic problems in international leasing. Management International Review. 1990. P. 36.
Inihoff E.A., Lipe R.C. and Wright D.W. Operating leases: income effects of constructive capitalization // Accounting Horizons. 2007. № 2.
LizinG-2014: strategii dlya krizisa. Available at: http://finbox.info/news/21802
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).