СОЦІАЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ В АСПЕКТАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2709-2879.2020iss1(1).219793pp25-30Анотація
Автор підкреслив, що трансформаційні процеси, що відбуваються в сучасному українському суспільстві, охопили всі сфери людського життя, проникаючи в його свідомість, повсякденність, у вірування, порушуючи моральні принципи, ідеали, інтереси, потреби і, нарешті, ціла система цінностей. Автори вважають, що хоча термін "перетворення", який латиною "transformatio" перекладається як "перетворення", "відбудова", "реформування", означає досить спокійний і мирний процес, насправді він проходить, як ми всі бачимо сьогодні, досить тверезо, суперечливо, інколи із серйозними наслідками як для конкретної людини, так і для суспільства в цілому. ХХ століття було надзвичайно багатим на трансформації у всіх сферах суспільства та у всіх сферах. Це був період піку індустріального суспільства і народження нового, постіндустріального.
Глибока трансформація суспільства є символом, відчуттям сучасної епохи. У сучасній літературі цей термін використовується для позначення змін у суспільстві за останні двісті років, маючи на увазі перехід від традиційного суспільства до індустріального. Термін "трансформація" є не просто синонімом термінів "розвиток", "зміна", "трансформація", "модернізація" та іншими, а самостійна соціологічна категорія теорії суспільного розвитку. Ця категорія описує особливий стан суспільства, яке зазнає якісних змін форм, типів і шляхів розвитку соціальних зв'язків. Трансформація включає компоненти модернізації, постмодернізації, традиційного відступу. Таке поєднання, здавалося б, несумісних процесів, без категорії "трансформація суспільства" виглядало б еклектично, механістично, якби трансформація розглядалася незалежно від глобалізації.
Ключові слова: соціальна комунікація, трансформація, соціальна реальність: сталий розвиток, інфосоціум, віртуальність, глобалізація, мережа.
Посилання
Azroiantc E. A. (2002) Globalization: a catastrophe or a path to development? Current trends in world development and political ambition. Moscow : Izdatelskii dom «Novyi vek». (in Russian)
Bell D. (1986) Social framework of the Information Society In New Technocratic Wave in the West.(p.p. 330-342) M.: Mysl (in Russian)
Galchinskii A. S. (2010) Economic methodology. Logic update: Kyiv: "ADEF-Ukraїna" (in Ukrainian)
Kastels M., Khymanen P. (2006) Information Society and the State of Welfare. Finnish model. Kyiv : Valker (in Ukrainian)
Lіpman M. (2005) Critical is misunderstanding: what can we do? In Postmethodika. №2 (60),( p.p. 33-41). Moscow: Izd-vo MGU (in Russian)
Mamardashvili M. K. (1984) Classical and non-classical ideals of rationality. Tbilisi: Metcniereba (in Russian)
Popper K. R.(1992) Open society and its enemies. Platon's charms(Vol. 1), (V.N. Sadovskogiy, Trans.) Mjscow.: Feniks, Mezhdunarodnyi fond « Kulturnaia initciativa» (in Russian).
Sosiur F. (1997). Works on Linguistic. Moscow.: Progress (in Russian).
Stouner G. M. (1986). Informational wealth: the profile of a post-industrial economy In New Technocratic Wave in the West. Moscow. : Progress (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).